لیفت ران

لیفت ران(thigh lift) یکی از روش‌های جراحی ایمن برای زیبایی بخشیدن به اندام‌های بدن بشمار می‌رود. این جراحی با بالا کشیدن پوست ران‌های افتاده و شل باعث لاغری و خوش فرمی ران می‌شود. شلی و افتادگی پوست بیشتر در داخل ران‌ها به دلیل کاهش خاصیت ارتجاعی بافت اتفاق می‌افتد. از مهم‌ترین عوامل شلی و افتادگی پوست ران می‌توان به افزایش سن، کاهش وزن، بارداری، افزایش وزن و یا حتی به دلیل وراثت و ژنتیک در فرد اشاره کرد. برای دریافت نتایج بهتر است از ترکیب دو عمل لیفت ران و لیپوماتیک (لیپوی ران پا) به صورت همزمان استفاده کرد. البته شرایط بیمار و نظر جراح پلاستیک نیز باید درنظر گرفته شود. برای دانستن جزئیات بیشتر درمورد لیپوی ران کلیک کنید. پس از انجام لیفت ران می‌توان پوستی صاف، محکم‌تر و با فرمی متناسب داشت.

لیفت ران

افراد مناسب برای جراحی لیفت ران عبارت است از:
 • کسانی که از اندازه و افتادگی ظاهری غیرعادی باسن و پهلو رنج می‌برند.
 • کسانی که از چربی اضافه و سلولیت در ناحیه باسن و ران‌ها ناراضی هستند
 • تغییرات ظاهری نامطلوب در ناحیه ران‌ها به خاطر بارداری مثل شل شدن عضلات، کشیدگی آن‌ها و شل شدن پوست
 • افرادی بعد از جراحی چاقی و کاهش زیاد وزن، پوست اضافی به وجود آمده است.
سن مناسب برای جراحی لیفت ران

این جراحی برای بیمارانی که به هر دلیلی از جمله بیماری دچار کاهش وزن شدید داشته‌اند بهترین کاندیدا برای جراحی لیفت ران هستند. چرا که شل شدگی و افتادگی پوست ران این بیماران در طول ران است. انجام این عمل جراحی برای تمامی سنین قابل اجراست. این عمل باید روی افرادی انجام شود که در سلامت کامل به سر می برند. 

هزینه انجام این عمل

هزینه جراحی لیفت ران بسته به اینکه لیفت ران با کدام یک از تکنیک ها انجام می شود و یا ممکن است برای دریافت نتایج بهتر است از ترکیب دو عمل لیفت ران و لیپوماتیک (لیپوی ران پا) به صورت همزمان استفاده شود در این صورت هزینه جراحی لیفت ران، متغیر است.

عمل جراحی لیفت ران

عمل لیفت ران معمولا تحت بیهوشی کامل انجام می‌شود. پوست و بافت باقی مانده به منظور صاف و سفت شدن کشیده می‌شوند. اگرچه اغلب این عمل با لیپوساکشن همراه است، اما هدف اولیه آن سفت کردن پوست و بافت‌های عمقی است. ماهیت این عمل، برش‌های طولانی و اسکارهای بزرگ است. اسکارها ممکن است در داخل و خارج ران‌ها گسترش یابند. قسمت‌های افتاده‌ی پوست و چربی زیر آن، از ناحیه‌ی ران برداشته می شوند. بافت و پوست باقی مانده کشیده می‌شوند، تا پوست صاف و سفت‌تر شود. اگرچه اغلب این عمل با لیپوساکشن همراه است، اما هدف اولیه آن سفت کردن پوست و بافت‌های عمقی است. پس از لیفت ران، پانسمان انجام شده و لوله‌های موقتی در ناحیه ی جراحی شده قرار می‌گیرند مایعات اضافی را از این ناحیه تخلیه کنند. سپس بانداژهای محکمِ کِشی برای محافظت از این ناحیه به کار می‌روند. 

      1-لیفت خارجی ران

این درمان از پشت ران شروع شده و به جلوی ران خاتمه پیدا می‌کند. به این منظور شکاف مورد نیاز در پشت ران در قسمت بالای خط طبیعی ناحیه باسن ایجاد شده و به آرامی به سمت استخوان لگن امتداد پیدا می‌کند تا در نهایت به ناحیه جلوی ران برسد. این حالت از شکاف‌ها مشابه شکاف‌های مورد نیاز برای جراحی ابدومینوپلاستی هستند.

لیفت خارجی ران

 

      2-لیفت داخلی ران

لیفت داخلی ران دارای هر دوی اجزای شکاف افقی و عمودی است. به این ترتیب شکاف افقی در ناحیه خط کشاله ران و شکاف عمودی در ناحیه داخل ران ایجاد می‌شود. به این ترتیب شکاف عمودی از کشاله ران به سمت زانو امتداد پیدا خواهد کرد.

لیفت داخلی ران

مدت زمان عمل جراحی:

۳ تا ۵ ساعت

دوره‌ی نقاهت:

۱ هفته

مدت زمان لازم برای بهبود تورم و مشاهده‌ی نهایی نتیجه‌ی عمل:

۶ ماه بعد از جراحی

 

توضیحات بعد از جراحی زیبایی ران:
 • درصورت رو به بهبود بودن شرایط عمومی، چند ساعت بعد از جراحی مرخص خواهید شد.
 • درد و تورم در ناحیه ی عمل شده ،و کل پا کاملا طبیعی است و ممکن است این تورم تا دو سه ماه زیاد باشد.
 • پاهایتان را کم حرکت دهید تا بخیه های کشاله ران باز و کشیده نشود و قسمت برش جراحی بهترین ترمیم را داشته باشد.
 • گن ران خود را تا دوماه حتما بپوشید
 • تا دو ماه بعد از جراحی از انجام فعالیت‌های سنگین و ورزش‌های شدید، جداً خودداری کنید.
 • تا ۵ روز حمام نکنید.
 • بعد از بهبود کامل زخم ها و گذشت سه هفته میتوانید از پمادهای ترمیم کننده برای کم رنگ کردن جای برش استفاده کنید
 • مراجعه برای لیزر در مراکز معتبر و زیر نظر پزشک متخصص می تواند برای کم رنگ شدن محل برش کمک کننده باشد.

 

 • آنتی بیوتیک‌های تجویز شده توسط پزشک معالج را راس ساعت مصرف کنید.
 • ۳ تا ۴ روز بعد از عمل برای ویزیت و تعویض پانسمان مراجعه کنید
 • پمادهای تجویزی را طبق دستور تجویز کنید و همییشه بخیه هارا چرب نگه دارید