عمل پروتز باسن

عمل پروتز باسن يا بزرگ کردن باسن يک عمل جراحي است که به منظور اصلاح بدشکلي و ناهنجاري‌هاي مادرزادي باسن‌ها يا ناحيه مفصل ران (ناحيه گلوتئال) انجام مي‌شود. عمل جراحي پروتز باسن به منظور سفت کردن و اصلاح شکل طبيعي باسن در افرادي که از شکل و حجم ناحيه باسن خود راضي نيستند، انجام می‌شود. بزرگ کردن باسن با جراحي براي افزودن حجم و شکل گرد باسن در افرادي که باسن صاف يا کوچک دارند، انجام مي‌شود. 
به کمک عمل بزرگ کردن باسن باعث مي‌شود که شکل ظاهري ناحيه باسن و لگن شما بهتر به نظر برسد و با خوش فرم کردن باسن به زیبایی اندام خود بیافزایید. این عمل برای کسانی که به تناسب اندام خود اهمیت می‌دهند بسیار مهم است زیرا باعث افزایش اعتماد به نفس در فرد می‌شود. 

نمونه کار پروتز باسن دکتر امیر دریانی، فوق تخصص جراحی پلاستیک یکی از بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران 

نمونه کار پروتز باسن دکتر امیر دریانی، فوق تخصص جراحی پلاستیک یکی از بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران نمونه کار پروتز باسن دکتر امیر دریانی، فوق تخصص جراحی پلاستیک یکی از بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران

 

بهترين کانديداها براي عمل جراحي پروتز باسن

کانديداهاي مناسب براي جراحي بزرگ کردن باسن، خانم‌ها و آقاياني هستند که مي‌خواهند برجستگي باسن خود را بيشتر کنند و شکل آن را بهبود ببخشند. نکته مهمي که بايد به خاطر داشته باشيد آن است که اين عمل به مانند عمل ليپوساکشن براي حل مشکل بيماراني که اضافه وزن دارند مناسب نيست. در واقع فقط بيماراني که وزن ايده‌آل و در محدوده وزن سالم دارند مي‌توانند براي فرم دادن به مناطقي از باسن خود که اصلاح آن از طريق ورزش و رژيم غذايي ممکن نيست، اين عمل جراحي را انجام دهند. براي مثال اين عمل براي فرم‌دهي و اصلاح شکل ناحيه پايين کمر و بالاي باسن‌ها انجام مي‌شود.

عمل های جراحی زیبایی باسن ۳ گروه هستند؛

  • کوچک کردن باسن: برای بیمارانی که از پر چربی بودن باسن شاکی هستند.
  • بزرگ کردن باسن: برای بیمارانی که خواهان حجیم شدن باسن هستند.
  • لیفت باسن: برای بیمارانی که به علت کاهش وزن دچار شلی و افتادگی پوست باسن شده‌اند.

انواع پروتز

پروتزهاي باسن در شکل‌ها و اندازه‌هاي بسيار متنوعي وجود دارند تا هر بيمار بر اساس فرم بدن خود و اهدافي که از انجام اين عمل در نظر دارد، بتواند نوع مناسب پروتز را انتخاب کند. اين پروتزها از جنس ماده نرمي به نام سيليکون ساخته شده‌اند که به آنها لطافت، شکل‌پذيري و حس کاملاً طبيعي مي‌دهد. دکتر به شما کمک مي‌کند تا بهترين نوع پروتز مناسب براي خود را انتخاب کنيد و با استفاده از آن بتوانيد به بهترين نتايج مورد نظر خود دست پيدا کنيد.
پروتز باسن از لایه‌های سیلیکونی تشکیل شده و کاملا انعطاف پذیر است و سعی شده که کاملا طبیعی و شبیه به باسن طبیعی طراحی شود.
پروتزهای مختلفی در پروتز باسن وجود دارد که انتخاب آن بسته به نظر فوق تخصص جراح پلاستیک، دکتر امیر دریانی  دارد.

روش جراحی و فرایند عمل

برای انجام عمل بزرگ کردن باسن، بریدگی‌هایی به عرض ۵/۲ میلی‌متر در نقاطی از باسن که در ظاهر حالت مخفی داشته باشد، ایجاد می‌شود. سپس کانولا یا همان ابزار لوله‌ای شکل متعلق به دستگاه لیپوساکشن از طریق این بریدگی‌ها به داخل بافت باسن وارد می‌شود تا چربی‌های اضافی از این ناحیه حذف شود و باسن تا حدودی شکل بگیرد. چربی‌هایی که در این مرحله حذف می‌شوند، طی یک فرایند تخصصی آماده‌سازی شده و سپس دوباره در عضلات ناحیه باسن تزریق می‌شوند. عمل بزرگ کردن باسن از طریق کاشت پروتز را می‌توان برای افزایش حجم باسن به مقدار بسیار کم تا خیلی زیاد انجام داد. بعد از انجام این عمل جراحی، باسن شما شکل ظاهری کاملاً طبیعی و خوش‌فرم خواهد داشت.

 

هزینه پروتز باسن

جراحی پروتز جدا از بحث دستمزد جراح شامل موارد دیگری مثل نوع پروتز و قیمت آن و هزینه ی مورد نیاز برای کلینیک و بیمارستانی که در آن قرار است جراحی انجام شود. همچنین با توجه به تجهیزات و امکانات کلینیک هزینه‌ی آن بررسی می‌شود. هزینه‌ی جراحی پروتز بعد معاینه توسط فوق تخصص جراح پلاستیک، دکتر امیر دریانی مشخص خواهد شد.

 

مدت زمان عمل جراحی:

1 تا 2 ساعت

دوره‌ی نقاهت:

5 تا 7 روز

مدت زمان لازم برای بهبود تورم و مشاهده‌ی نهایی نتیجه‌ی عمل:

2 تا 3 ماه

 

توضیحات بعد از جراحی زیبایی پروتز باسن:
  • 4 تا 5 ساعت بعد از انجام جراحی در صورت مناسب بودن وضعیت عمومی و راه رفتن، آماده‌ی ترخیص می‌باشید.
  • سعی کنید تا 1 ماه به روی شکم بخوابید.
  • تا 1 ماه از وارد کردن فشار روی باسن خودداری کنید.
  • 3 تا 4 روز بعد از جراحی برای بازکردن پانسمان به پزشک مراجعه کنید.
  • از رفتن به استخر و فعالیت‌های سنگین تا دو ماه خودداری کنید.
  • مصرف آنتی‌بیوتیک‌های خود را جدی بگیرید.
  • پماد و داروهای خود را سروقت مصرف کنید.