پیکرتراشی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی پیکرتراشی روشی برای حذف چربی‌های اضافه، رفع بدشکلی‌های بدن بدون آسیب زدن به بافت، اعصاب و عروق ناحیه تحت جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در علم پزشکی، افراد می‌توانند با این عمل به راحتی چربی‌های اضافه را از بدن خارج کنند. به عبارت دیگر افراد می‌توانند از روش‌های نوین لاغری به وزن ایده ال خود برسند. هدف اصلی در این جراحی تغییر سایز فرد در کمترین زمان ممکن است و رسیدن به فرم اندام دلخواه خود است. در صورتی که بتوانید اضافه وزن خود را با استفاده از رژیم و یا ورزش کاهش دهید و به تناسب اندام دلخواه خود برسید، استفاده از این عمل توصیه نمی‌شود.

بهترین جراح پیکرتراشی در تهرانبهترین جراح لیپوساکشن در تهران


همانطور که می‌دانید تجمع چربی برای بسیاری از اشخاص اتفاقی ناخوشایندی است، این در حالی است چربی‌ها دو نقش عمده را در بدن ایفا می‌کنند، اول اینکه چربی کالری‌های اضافی دریافتی را به صورتی ایمن ذخیره می‌کند. بنابراین افراد می‌توانند هنگام گرسنگی با سوزاندن ذخیره‌ چربی بدن انرژی لازم را به دست آورند. دوم اینکه بافت چربی بدن هورمون‌هایی را آزاد می‌کند که سوخت و ساز را کنترل می‌کند. بنابراین در این عمل باید چربی به مقداری شکسته و تخلیه شود که فرد دچار آسیب نشود. پس بهتر است برای اطمینان از نحوه انجام این عمل این جراحی توسط بهترین جراح پیکرتراشی در تهران انجام شود.

بهترین جراح زیبایی شکم در تهران

نکته بسیار مهم: این جراحی حتما باید توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک انجام شود. متاسفانه بسیاری از جراحان عمومی و جراحان دیگر دست به این عمل می زنند که عوارض جبران نشدنی خواهد داشت.

 

پیکرتراشی شکم وپهلوعمل پیکرتراشی شکم وپهلو

به طور کلی می‌توان گفت که پیکرتراشی یکی از روش‌های تناسب اندام و از بین بردن چربی‌ها اضافه فرد می‌باشد. روش‌های مختلفی برای انجام این جراحی وجود دارد. معمولا جراح متخصص با در نظر گرفتن شرایط فرد سن، وزن، میزان چربی، یکی از روش‌های پیکرتراشی شکم و یا ترکیبی از دو روش را به فرد پیشنهاد می‌دهد تا نتایج مطلوبی را برای بیمار داشته باشد. نکته قابل توجه در این عمل‌ تخصص، تبحر و تجربه جراح نقش بسزایی ایفا می‌کند. 


یکی از مهم‌ترین نکاتی که بهتر است بیماران قبل از انجام جراحی به آن توجه کنند، انتخاب بهترین جراح زیبایی شکم است. بهتر است جراحی را برای عمل پیکرتراشی شکم و پهلو انتخاب کنید که علاوه بر داشتن تخصص و مهارت در زمینه جراحی شکم، با تکنیک‌های روز دنیا آشنا باشد و از آن استفاده کند. جراح متخصص باید تمام تلاش خود را نماید تا بهترین راه حل را برای حفظ سلامتی بیمار برای دریافت بهترین نتایج حاصل از عمل به کار گیرد. برای مطالعه بیشتر در زمینه بهترین دکتر جراح زیبایی شکم در تهران برروی لینک کلیک کنید.

 

 

کاندیدای مناسب عمل پیکرتراشی

همانطور که گفته شد پیکرتراشی نوعی جراحی زیبایی برای رفع چاقی موضعی استفاده می‌شود. چربی‌هایی که با ورزش و رژیم غذایی از بین نمی‌روند و در بدن باقی می‌مانند با این عمل می‌توان آن‌ها را تخلیه کرد. 

 • افرادی که کمتر از 60 سال سن دارند.
 • افرادی که دارای سلامت فیزیکی کامل بوده و توان بدنی بالایی دارند.
 • افرادی برای انجام  جراحی زیبایی شکم مناسب هستند که از نظر جسمی و روحی در سلامتی کامل باشند.
 • افرادی که نتایج آزمایشات آن‌ها جهت انجام این جراحی مثبت باشد.
 • افرادی که از نتیجه عمل انتظاری واقع بینانه‌ای دارند.
 • افرادی که محدوده چاقی شان در شاخص توده بدنی کمتر از 30 می باشد.
 • افرادی که در اندام هایی از بدن از قبیل شکم ، پشت ، پهلو ، بازو ، بخش داخلی و خارجی ران ، غبغب و غیره دچار چربی اضافی هستند.
 • خانمهایی که زایمان های بسیاری داشتهاند.
 • افرادی که راه های بسیاری را برای لاغری امتحان کرده اند اما به نتیجه دلخواه خود نرسیده اند.
 • افرادی که نوسانات وزنی نداشته و وزن آن ها به تثبیت رسیده است.
 • افرادی که دچار افتادگی و شل شدگی بیش از حد پوست بدن نباشند.
 • افرادی که ترک های پوستی زیادی ندارند.

 

بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهرانجراح ابدومینوپلاستی در تهران

عمل پیکرتراشی شکم و پهلو برای چه کسانی مناسب نیست؟
 • افرادی که از لحاظ سلامت جسمانی دچار مشکل هستند.
 • افرادی که به ماده لیدوکائین حساسیت دارند.
 • زنان باردار و شیرده
 • افراد سیگاری حتی کسانی که در دوره ی درمان سیگار را ترک کرده‌اند.
 • افرادی که داروهای رقیق کننده خون مثل آسپیرین استفاده می‌کنند و نمی‌توانند این داروها را یک هفته قبل از عمل ترک کنند.

 

برای مشاهده نمونه جراحی‌های پیکرتراشی شکم دکتر امیر دریانی، فوق تخصص جراحی پلاستیک کلیک کنید.

 

عمل پیکرتراشی

همان گونه که می‌دانید این عمل اکثرا به منظور تخلیه چربی مورد استفاده قرار می‌گیرد به زبان دیگر مهم‌ترین کاربرد این عمل کاهش مقدار چربی در بدن فرد می‌باشد. با این حال در هنگام انجام این عمل بهتر است به برخی از نکات توجه کنید:

 • پیکرتراشی شکم یک روش کم تهاجم است که دوران نقاهت آن نیز بسیار کوتاه است.
 • عوارض جانبی پس‌ از درمان با این روش بسیار کوتاه است.
 • تغییر در فشارخون افراد در این عمل به ندرت اتفاق می‌افتد.
 • در پبکرتراشی پزشک گاهی از بی‌حسی موضعی برای انجام این روش استفاده می‌کند.
 • فرد می‌تواند در کمترین زمان به ‌تناسب اندام دلخواه خود برسد.
 • در صورتی که این جراحی توسط یک جراح متخصص انجام شود احتمال بروز کبودی و تورم در محل موردنظر کاهش پیدا می‌کند. 

شاید بسیاری از افراد فکر کنند پیکرتراشی همان لیپوماتیک است اما در واقع می‌توان گفت لیپوماتیک زیرمجموعه عمل پیکرتراشی محسوب می‌شود. پیکرتراشی با لیپوماتیک، مجموعه‌ای از انواع روش‌های تهاجمی و غیر تهاجمی است که موجب رفع چربی‌های اضافی در پهلو، شکم و کمر می‌شود و لاغری یا تناسب اندام را به همراه دارد. 

فوق تخصص جراحی پلاستیک بهترین جراح پیکرتراشی در تهران
 

انواع پیکرتراشی شکم و پهلو

پیکرتراشی با هدف تخلیه چربی، فرم دهی به اندام‌ها، کاهش سایز و حجم بدن و کمک به رفع سلولیت صورت می‌گیرد. این عمل نیز مانند هر عمل زیبایی دیگری، دارای انواع مختلفی می‌باشد که عبارتند از:

 

پیکرتراشی با لیپوماتیک

لیپوماتیک جزو محبوب‌ترین روش‌هایی می‌باشد که متقاضیان پيکرتراشي برای رسیدن به اندامی ایده‌آل از آن استفاده می‌کنند. در این روش میله‌ی فلزی بسیار نازک انجام می‌شود. در ابتدا جراح در ناحیه مورد نظر ازداروهای بی حسی استفاده می‌کند، بعد از بی حسی محل مورد نظر یک لوله نازک فلزی به نام میله کانول وارد بدن می‌شود، میله کانول ارتعاشات سریع دارد.  این میله نیروی را به بدن وارد می‌کند که باعث می‌شود سلول‌های چربی و چربی‌های اضافی شل شوند. در نهایت بعد از اینکه چربی‌های اضافه از بدن خارج شدن، سلول‌های چربی از طریق میله کانولا ساکشن می‌شوند و در نهایت منجر به کاهش سایز اندام فرد می‌شود. توجه داشته باشید که نحوه تخلیه چربی‌ها در روش لیپوماتیک به گونه ای است که از این چربی‌ها می‌توان برای زیبایی و جوانسازی پوست در مناطق دیگر استفاده کرد. برای مطالعه بیشتر در زمینه تزریق چربی و نواحی مورد نیاز برای تزریق به لینک زیر مراجعه کنید.

 

مزایای پیکرتراشی با لیپوماتیک
 • این عمل روشی است که به صورت بسته انجام می‌شود بنابراین پزشک از داروهای بی‌حسی استفاده می‌کند و نیازی به بیهوشی کامل نیست.
 • با توجه به چربی‌های اضافه‌ای که در محل مورد نظر وجود دارد این جراحی در عرض 2 تا 3 ساعت انجام می‌شود. فرد بعد از انجام عمل بیمار نیازی به بستری ندارد و در همان روز مرخص می‌شود.
 • زمان لازم برای انجام این عمل با لیپوماتیک نسبت به روش‌های دیگر کوتاه‌تر بوده و همچنین بهبودی بیمار بسیار سریع اتفاق می‌افتد.

 

پیکرتراشی با لیپوساکشن

 • در این روش جراح زیبایی با استفاده از چند برش بسیار کوچک چربی‌های اضافه را از بدن شما تخلیه می‌کند.
 • در حال حاضر لیپوساکشن در مقایسه با دیگر روش‌های پيکرتراشي کمتر استفاده می‌شود.

بهترین جراح لیپوساکشن در تهرانعمل پیکرتراشی با لیپوساکشن

 

پیکرتراشی بدون جراحی

به روش‌هایی که در بالا نیز ذکر کردیم پیکرتراشی بدون جراحی گفته می‌گویند، زیرا در این روش‌ها از هیچ گونه فرآیند جراحی استفاده نمی‌شود. به همین دلیل به این دسته از روش‌هایی که افراد را به تناسب اندام می‌رساند روش‌هایی با حداقل تهاجم گفته می‌شود.

پیکرتراشی با ابدومینوپلاستی

یک جراحی تهاجمی در پیکرتراشی که برای لاغری و تناسب اندام افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد، روش ابدومینوپلاستی می‌گویند. این جراحی برای کسانی که علاقه دارند در کمترین زمان ممکن به بهترین نتیجه برای از بین بردن چربی‌های اضافه خود دست بایند، استفاده می‌شود. برای اطلاع از نحوه جراحی ابدومینوپلاستی و مراقبت‌های بعد از این جراحی برروی لینک کلیک کنید.

بهترین جراح پیکرتراشی در تهرانبرای مشاهده نمونه جراحی‌های قبل از عمل پیکرتراشی شکم و پهلو -----دکتر امیر دریانی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران کلیک کنید.

جراحی ابدومینوپلاستی عموما برای افرادی که دچار شلی و آویزانی شکم هستند و چربی‌‌های بسیاری در شکم آن‌ها انباشته شده است، اغلب برای خانم‌هایی که پس از بارداری زیبایی شکم خود را از دست داده‌اند و افرادی که با افزایش سن شکم‌‌هایی آویزان دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. مزیت مهم در این روش از پیکرتراشی، کاهش آسیب عروق خونی در طول جراحی است. نکته مهم در این جراحی، به دلیل حساس بودن این روش بهتر است این جراحی توسط یک جراح متخصص که در این زمینه مهارت و تبحر بالایی دارد و بتواند از تکنیک‌های پیشرفته روز دنیا استفاده کند، انجام شود. برای اطلاع از ویژگی‌های مهم بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران برروی لینک کلیک کنید.

 

اقدامات قبل و بعد از پیکرتراشی

رعایت مراقبت‌ها و نکات قبل از عمل پیکرتراشی شکم و پهلو    بعد از پیکرتراشی شکم و پهلو برای افزایش ایمنی و به دست آوردن بهترین نتایج حاصل از عمل اهمیت بسیار زیادی دارد. بنابراین مطالعه و داشتن آگاهی در این زمینه بسیار مهم بوده و باید آن‌ها را با دقت رعایت کنید.

 

هزینه پیکرتراشی

یکی از مهم‌ترین مواردی است که فرد قبل از انجام جراحی به آن توجه می‌کنند. این هزینه به عوامل بسیاری بستگی دارد که بدون معاینه و بررسی های لازم توسط متخصص مجرب، قابل تشخیص نمی‌باشد. میزان چربی‌ و انتخاب هر کدام از روش‌های این جراحی و سایر عوامل، برروی هزینه این عمل تاثیرگذار است. لازم به ذکر است که هزینه عمل پیکرتراشی شکم برای هر فردی با توجه به میزان چربی و موارد دیگر متفاوت می‌باشد.

 

هزینه پیکرتراشی

 

 

سوالات متداول

آیا عمل جراحی شکم خطرات و عواقبی هم دارد؟

از خطراتی که در انجام عمل جراحی شکم می توان نام برد، خطرات مربوط به بیهوشی، خونریزی، عفونت، جمع شدن مایع (سروما)، به خوبی التیام نیافتن زخم، از بین رفتن پوست، بی‌حسی یا دیگر تغییرات حسی پوست، تغییر رنگ پوست و یا ورم بلندمدت، باقی ماندن جای زخم ناخوشایند، از بین رفتن بافت چربی موجود در عمق پوست (نكروز چربی)، عدم تقارن، احتمال ضرورت یافتن جراحی ترمیمی و درد مداوم را نام برد.


سلام، وقت بخیر دکتر جان بالای ناف بنده یه ترک به علت زایمان وجود داره که پیرسینگ انجام دادم که مشخص نشه. جناب دکتر خیلی بد انجام دادن و همیشه به همه جا گیر می‌کرد تا اینکه مجبور شدم پیرسینگ رو در آوردم. الان علاوه بر ترک یه جای سوراخ هم بالای ناف دارم میشه کاری کرد که این مشکلم رفع بشه؟؟

بله جراحی ابدومینوپلاستی بهترین گزینه برای رفع این مشکل است.


سلام ودرود ؛ سال نو مبارک آقای دکتر چربی زیر شکم من سفت شده آیا این چربی را به باسن تزریق کنید بعد مدتی چربی باسن جذب خواهد شد و چربی شکم برخواهد گشت؟ بی‌نهایت سپاس

بله در صورتی که مصرف کالری بیش از اندازه مورد نیاز بدن باشد( در واقع پرخوری کنیم) و نیز بارداری که پوست شکم کشیده می‌شود، احتمال بازگشت به حالت قبل از عمل وجود دارد. برای جلوگیری از این مورد بهتر است ورزش و رژیم غذایی را در برنامه روزمره خود قرار دهید.


آیا بعد از این عمل ابدومینوپلاستی می‌توان باردار شد؟

عمل پیکرتراشی مشکلی برای بارداری و شیردهی ایجاد نمی‌کند اما باید به یک نکته مهم دقت کرد که بارداری، کشیدگی پوست شکم را به همراه دارد. در این صورت پوست قابلیت بازگشت به حالت خود را از دست می‌دهد. بنابراین به توصیه جراحان بهتر است بعد از این عمل اقدام به بارداری نکنید.  


بهترین گزینه برای عمل لیپوماتیک چه روشی است؟ 

روش‌های مختلف پیکرتراشی وجود دارد که با توجه به ناحیه مورد عمل و درخواست بیمار برای تزریق چربی به نواحی مختلف بدن، متفاوت می‌باشد.


آیا میشه عمل لیپوماتیک رو بدون بیهوشی و با بی‌حسی موضعی انجام داد؟

چنانچه عمل‌های جراحی لیپوماتیک برای نواحی محدودی مانند غبغب انجام شود نیازی به بیهوشی ندارد و با بی حسی موضعی قابل انجام است. ولی در مواقعی که حجم و نواحی وسیعی به مانند شکم، پهلو و ران باشد باید حتما با بیهوشی عمومی و در بیمارستان انجام شود. برای تشخیص این مورد باید به صورت حضوری توسط جراح معاینه شوید.


بعد از عمل لیپوماتیک پوست اضافه چگونه جمع می‌شود؟

همانطور که در مراقبت‌های بعد از جراحی لیپوماتیک گفته شده، پوشیدن گن به مدت سه ماه بعد از عمل باعث جمع شدن پوست افتاده می‌شود. بنا به نظر جراح در صورتی که شلی پوست شدید باشد از دو عمل ترکیبی برای برداشتن پوست اضافی استفاده می‌شود.


آیا ورزش و رژیم غذایی می‌تواند جایگزین عمل ابدومینوپلاستی شود؟

هدف اصلی در عمل ابدومینوپلاستی برداشتن پوست اضافی و شل شکم است که پوست حالت ارتجاعی خود را به دلیل کاهش وزن زیاد و بارداری، از دست داده است. در این حالت به هیچ عنوان با ورزش و رژیم غذایی امکان اصلاح پوست وجود ندارد و تنها راه حل جراحی ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن استفاده شود.


چه افرادی باید قبل از جراحی شکم مورد بررسی و آزمایش قرار بگیرند؟

 • معمولا برای افرادی که دیابت کنترل نشده دارند.
 • کسانی که فشار خون دارند.
 • کسانی که بیماری‌های قلبی و عروقی دارند.
 •  افرادی که مبتلا به بیماری های مزمن مانند سرطان و لوپوس هستند.
 • بیماری های همراه با ضعف سیستم ایمنی، باید حتما مورد بررسی کامل قرار گرفته شوند.
 • کلیه افرادی که دارای بیمار‌های زمینه‌ای مانند بیماری‌های تیروئید، قلب و عروق، بیماری‌های تنفسی(آسم)، کلیوی، کبدی و .... هستند. 

بعد از عمل جراحی شکم باید چه کارهایی انجام شود؟

حداکثر حدود 3 روز پس از عمل جراحی شکم درد کاهش یافته و طی این مدت درد توسط مسکن کنترل می‌شود. بعد از جراحی شکم از انجام فعالیت و ورزش سنگین خودداری شود و میوه آناناس تازه مصرف کنید. همچنین بعد از انجام جراحی شکم مصرف زیاد میوه ، میگو و ماهی و امگا3 توصیه می‌شود. لازم به ذکر است، داروهای تجویز شده را باید به طور کامل مصرف کنید.


چه مدت طول میکشد تا اثرات جراحی شکم را روی بدن خود ببینیم؟

نتایج نهایی جراحی زیبایی شكم به دلیل وجود ورم بلافاصله بعد از عمل مشخص نیست. پس از گذشت یك تا دو هفته نسبت به شرایط بیمار نتیجه كلی و لاغر شدن شكم قابل مشاهده است.


جای زخم عمل زیبایی شكم بعد از چه مدت از بین می‌رود؟

محو شدن جای زخم عمل كوچك كردن شكم چند ماه تا یك سال طول می‌كشد و مدت زمان محو شدن به شرایط پوستی و سنی بیمار بستگی دارد.


سلام و وقت بخیر، هزینه پیکرتراشی لیپوساکشن چقدر است؟ و اینکه لیپوساکشن برای چه کسانی مناسب است؟

هزینه لیپوساکشن به مقدار چربی انباشته شده در بدن بیمار وابسته است و هزینه بعد از معاینه اولیه تعیین می‌شود. لیپوساکشن برای کسانی که پوست شل و افتاده دارند، مناسب نیست.