زیبایی بینی

بینی مهم‌ترین مجرای دستگاه تنفسی محسوب می‌شود و برآمده‌ترین قسمت صورت است که تأثیر بسزایی بر روی زیبایی آن دارد. وجود هرگونه عیب ونقصی در آن، زیبایی چهره را تحت الشعاع قرار می‌‌دهد. بینی ساختار هرمی دارد که قسمت فوقانی آن استخوانی و قسمت تحتانی آن غضروفی است. گاهی یک تغییر کوچک در بینی می‌تواند باعث جذاب‌تر شدن چهره شود. این تغییر طی جراحی زیبایی بینی که رینوپلاستی نام دارد، انجام می‌شود. یکی از مهم‌ترین مزایای رینوپلاستی، افزایش اعتماد به نفس فرد بعد از تغییر شکل بینی و هماهنگ شدن آن با صورت می‌باشد. یک فوق تخصص جراحی پلاستیک می‌تواند به راحتی این تغییر را ایجاد نموده و به زیبایی چهره شما بیفزاید.
روش‌های مختلفی برای برطرف کردن نواقص بینی بدون جراحی وجود دارد. از جمله تزریق بوتاکس و تزریق فیلر یا ژل که بهتر است قبل از انتخاب یکی از روش‌ها، با یکی از بهترین جراحان پلاستیک تهران دکتر امیر دریانی مشورت کنید.

تزریق فیلر یا ژل به بینی

اصلاحات بینی بدون نیاز به جراحی توسط تزریق فیلر در بینی انجام می‌شود. تزریق فیلر برای کوچک کردن یا اصلاح مشکلات عملکردی بینی نیست بلکه برای رفع فرو‌رفتگی‌های( قوزهای) روی بینی، بینی‌هایی که انحراف بینی ناچیزی دارند و بینی‌های شبیه قلاب که نیاز به اصلاح ظاهر و صاف کردن آنها وجود دارد، مورد استفاده قرار می‌گیرد. فیلرهای مورد استفاده، زیست تخریب پذیر و زیست سازگار هستند یعنی برای بدن هیچ ضرری ندارند و به طور طبیعی از بدن جدا می‌شوند. فیلرها انواع مختلفی دارند که برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک تزریق فیلر کلیک کنید.

تزریق بوتاکس به بینی

این تزریق یک روش غیر جراحی برای رفع و اصلاح یک سری مشکلات در بینی است. موارد کاربردی تزریق بوتاکس:

1-از بین بردن خطوط ایجاد شده برروی بینی: یکی از بهترین روش‌های از بین بردن چین و چروک‌های روی صورت تزریق بوتاکس می‌باشد. چین و چروک‌هایی که در هنگام حرف زدن، لبخند زدن، جمع کردن گوشه چشم، اخم کردن باعث انقباض عضله نازالیس بینی( این عضله در دیواره بینی قرار دارد) شده است با تزریق بوتاکس، عضلات آن ناحیه ضعیف و چین و چروک‌ها به مرور زمان کم عمق و محو می‌شوند.

 

بوتاکس

 

2-بالابردن نوک بینی: یکی از شایع‌ترین مشکلی که زیبایی بینی را تحت الشعاع قرار می‌دهد، افتادگی در نوک بینی است که از ضعف غضروف نوک بینی ناشی می‌شود. افتادگی نوک بینی به دلیل انقباض عضله پایین برنده تیغه بینی(Depressor septi nasi muscle) در لب فوقانی اتفاق می‌افتد. این عضله در برخی از افراد به هنگام خندیدن منقبض شده و نوک بینی را به سمت پایین می‌کشد، می‌توان با کمک تزریق بوتاکس این مورد را رفع کرد.
برای آشنایی بیشتر با این روش می‌توانید مقاله موجود در این لینک را مطالعه فرمایید.