تزریق چربی

تزریق چربی(Moisture Injections) عمل پیوند چربی و یکی از ایمن‌ترین روش‌ها برای جوان‌سازی پوست بشمار می‌رود. یکی از دلایل پیری پوست کاهش حجم صورت وسایر بافت‌های بدن است. که همین مسئله باعث ایجاد چین و چروک در اندامهای مختلف بدن می‌شود. برای حجیم‌تر کردن بافت‌های از بین رفته بدن از تزریق ژل یا چربی استفاده می‌کنند. تزریق چربی به روشی گفته می‌شود که در آن چربی را از نواحی که چربی انباشته (قسمت تحتانی شکم، پهلوها، ران و قسمت داخلی زانو) دارد، انتقال می‌دهند و آن را در قسمت‌هایی از بدن(افتادگی‌های پوستی، صورت، دست‌ها و سینه) که حجم بافت پایینی دارند، تزریق می‌کنند. بعد از مدتی بافت‌های همبند و عروق خونی اطراف آن را گرفته و چربی تزریق شده عضوی از بدن می‌شود. علاوه بر پرکردن، موجب افزایش کیفیت و قوام پوست آن قسمت از بدن می‌شود. بهتر است بدن فرد دارای چربی مازاد و اضافه باشد تا بتوان از این روش استفاده کرد. درصورتی که این عمل تحت نظر فوق تخصص جراحی پلاستیک با رعایت اصول انجام شود، هیچ عوارض و خطراتی را به همراه نخواهد داشت.

کاربردهای تکنیک تزریق چربی را در زیر مشاهده می نمایید:

  • پر کردن مناطق لاغر و فرورفته صورت مثل گونه و زیر چشم
  • برجسته نمودن لب ها ، گونه‌ها و چانه
  • برجسته‌سازی باسن
  • بزرگ نمودن سینه ها و بازسازی سینه
  • جوان‌سازی دست و کاهش ظاهری عروق زیر پوست
  • پرکردن اسکار یا جای زخم فرورفته و سوختگی‌ها

 

بهترین دکتر تزریق چربی به سینه در تهران

 

مزیت استفاده از تزریق چربی

همانطور که می‌دانید در این تزریق، پیوند چربی از خود فرد انجام می‌شود بنابراین احتمال حساسیت و آلرژی به ماده‌های خارجی که در پروتز و تزریق ژل وجود دارد، در تزریق چربی منتفی است و هم ماندگاری طولانی مدتی در بدن خواهد داشت. مزیت دیگر تزریق چربی، به دلیل استفاده از سلول های طبیعی بدن از ظاهر طبیعی‌تری نسبت به بقیه روش‌ها برخوردار است. درنتیجه تزریق چربی یک روش مطمئن برای جوانسازی پوست به شمار می‌رود.

مراحل تزریق چربی

این عمل نسبت به سایر روش‌های تزریق زمان بیشتری نیاز دارد و به صورت سرپایی توسط دکتر متخصص انجام می‌شود و نیازی به بیهوشی ندارد. این روش نسبت به بقیه تزریق‌های پرکننده‌ پوستی مراحل پیچیده‌تری دارد.


مرحله اول :برداشت چربی(harvesting)

در این مرحله ابتدا اندام اهداء کننده را ضد عفونی کرده و در محیط کاملا استریل شده بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. بیمار بعد از بی‌حسی، کاملا هوشیار بوده و دردی احساس نمی‌کند. با استفاده از کانول و سرنگ‌های مخصوص(همانند کانول‌هایی که در لیپوساکشن استفاده می‌شود) چربی برداشته و چربی مورد نظر از بدن خارج می‌شود.

برداشت چربی یا harvesting

 

مرحله دوم :آماده سازی سلول های چربی(refinement)

حال نوبت آماده کردن چربی‌های برداشت شده است. چربی‌های استخراج شده در سانتریفیوژ چرخانده می‌شود تا خون و سایر مایعات از چربی جدا شود و چربی خالص‌تر برای عمل پیوند بدست می‌آید.

آماده سازی سلول های چربی یا refinement

 

مرحله سوم :تزریق مجدد سلول های چربی(transfer)

دراین مرحله سلول‌های چربی خالص شده در محل مورد نظر مانند گونه، زیر چشم، لب توسط یک سرنگ تزریق می‌شود.

تزریق مجدد سلول های چربی یا transfer در تزریق چربیبهترین دکتر تزریق چربی به سینه در تهران

 

مدت زمان عمل جراحی:

۱ ساعت

دوره‌ی نقاهت:

۱ تا ۲ روز

مدت زمان لازم برای بهبود تورم و مشاهده‌ی نهایی نتیجه‌ی عمل:

۳ ماه بعد از جراحی

 

توضیحات بعد از جراحی زیبایی تزریق چربی:
  • تورم و درد در محل اهداء کننده چربی طبیعی است. برای جلوگیری از درد و التهاب، پمادهای تجویز شده توسط جراح استفاده کنید و محل را مرطوب نگه دارید. 
  • تورم در ناحیه ی تزریق شده به مدت سه تا چهارهفته زیاد است.
  • آنتی بیوتیک‌های تجویز شده را رأس ساعت مصرف کنید. درصورت درد داشتن استفاده از مسکن بلامانع است.